Anyakönyvi kivonat kérelem

A születési anyakönyvi kivonatot az az anyakönyvvezető adhatja ki, ahol az érintett született, házasságit, ahol a házasságot kötötték és halottit, ahol a halálesetet történt. Ha szóbeli kérelem formájában kérik, akkor a születési, házassági és halotti anyakönyvi kivonat kiadásához szükséges az iratot kikérő személyazonosító igazolványa* felmutatásra, illetve bemondásra az anyakönyvi kivonatban szereplő személyi adatai:

(- születési anyakönyvi kivonat esetében a született születési ideje, neve,

- házassági: házasságkötés időpontja, házastársak neve,

- halotti: halálesete ideje, elhalt neve),

illetve ha illetékköteles ügyben kéri, akkor 2.000,- Ft-os illetékbélyeg.

Ha a kérelmező nem tud személyesen eljönni Hivatalunkba a kért anyakönyvi kivonatért, akkor az anyakönyvi kivonat levélben, postai úton is kérhető, mi válaszul megküldjük a kért okiratot. Ha más személy kéri ki az anyakönyvi kivonatot, akkor személyesen két tanú aláírásával ellátott meghatalmazás bemutatása mellett kiadjuk a meghatalmazott részére.

Amennyiben olyan adatot kell igazolni, melyet az anyakönyv tartalmaz, de az anyakönyvi kivonat nem, hatósági bizonyítványt állítunk ki, melynek illetéke 3.000,- Ft, illetékbélyegben lerovandó.

Letölthető meghatalmazás nyomtatvány

Az írásos kérelemben le kell írni, hogy

-    milyen anyakönyvi kivonatot kér,

-    az anyakönyvi bejegyzésben szereplő személy(ek) személyi adatait,

-    milyen célra szeretné felhasználni az anyakönyvi kivonatot, (ha ez a cél illetékköteles, akkor mellékelni kell felragasztatlanul egy 2000,- Ft-os illetékbélyeget is), illetve

-   azt a címet, ahová küldhetjük a kért okiratot.

Letölthető kérelem nyomtatvány

Illetékmentes az anyakönyvi kivonat a következő esetekben:

-          születés és haláleset anyakönyvezéséhez más helységbe,

-          gyámhatóság előtt indított ügyekhez,

-          holtnak nyilvánításhoz, ill. halál tényének megállapításához a bíróságra,

-          családi jogállás rendezéséhez,

-          iskolai beiratkozáshoz,

-          GYES-hez, GYED-hez, családi pótlékhoz, egyéb szociális juttatásokhoz,

-          munkaviszony létesítéséhez,

-          munkanélküli segélyhez,

-          orvosi ellátásokhoz

-          bármilyen költségmentességhez,

-          kárpótláshoz.

-          nyugdíj igényléshez

Illetékköteles az alábbi esetekben:

-          útlevélhez,

-          külföldi felhasználásra bármilyen cél esetében is,

-          ha csak azért, mert elveszett, és meglegyen,

-          bírósághoz, váláshoz, egyéb eljárásokhoz,

-          ügyvédhez, közjegyzőhöz,

-          APEH-nél folytatott eljáráshoz,

-          földhivatalhoz,

-          házasságkötésre bejelentkezéshez.

Alkalmazott jogszabály: Az illetékekről szóló 1990. évi XCIII. törvény 33 §-a

Az ügyintézés helye: Kiskunfélegyháza, Kossuth u. 1. I. em. 54. szoba (tel: 76/562-051), Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.

Ügyintéző: Gyenes Krisztina anyakönyvvezető, Csányiné Mészáros Ágnes anyakönyvvezető

Ügyintézési határidők: az anyakönyvvezető az anyakönyvi okiratot az igény beérkezésétől számított 8 napon belül kiállítja, és az érdekeltnek elküldi. Az anyakönyvi kivonat személyesen történő igénylése esetén a kért okiratot ügyfélfogadási időben azonnal kiállítjuk.

Illetékek és díjak: a fentiek alapján illetékmentes vagy –köteles, amennyiben illetékmentes, kivonatonként 2000,- Ft, mely illetékbélyegben lerovandó. Hatósági bizonyítvány: 2.000,- Ft illetékbélyegben lerovandó.

Elektronikus ügyintézés és kapcsolattartás: elektronikus kapcsolattartásra nincs lehetőség, elektronikus ügyintézés lehetséges ügyfélkapun keresztül

Ügyfélfogadási idő

_________________________________

*személyazonosító igazolvány bemutatása esetén szükséges a LIG is, illetve SZIG helyett elfogadható az új típusú vezetői engedély, és az érvényes útlevél is.

Polgármesteri köszöntő

orszaggyulesi valasztas 2014

helyi onkormanyzati valasztas 2014

eb-nyilvantartas

arop-1.A.5-2013-2013-0013

kerdoiv

banner mfg

Szennyvízcsatornázás

csatorna

A polgármesteri hivatal elérhetősége

Cím: 6100 Kiskunfélegyháza, Kossuth u. 1.
Tel.: (76) 562-000, (76) 461-255
Fax: (76) 562-001, (76) 462-252
Email: polgarmester@kiskunfelegyhaza.hu

Hangmenü

felegyhaziprogram

Orvosi Ügyelet, Háziorvosok

Háziorvosok | Orvosi ügyelet Január

orvosi_ugyelet

haziorvos

FELNŐTT ÜGYELET:
OMSZ 76/403-104, Városi Kórház 76/801-663, 76/463-222 Kiskunfélegyháza, Fadrusz J. u. 4. földszint.

GYERMEKORVOSI ÜGYELET:
OMSZ 76/403-104, Városi Kórház 76/463-222 Kiskunfélegyháza, Fadrusz J. u. 4. Hétközben: 18.00 órától reggel 7 óráig. Fizetett Ünnepnapokon folyamatos az ügyelet.

GYÓGYSZERTÁRI ÜGYELET:
Június 18-tól június 24-ig Móra Patika, Kkháza, Móra Ferenc tér 2. Tel.: 76/ 461-721. Június 25-től július 1-ig: Kórházi Patika, Kkfháza, Fadrusz J. u. 4 Tel.: 76/560-158. Július 2-től július 8-ig Pingvin Patika Kkfháza, Klapka u. 2. Tel.: 76- 560-081. Július 9-től július 15-ig Szenna patika, Kkfháza, Zrínyi Miklós utca 3. Tel.:76 466-398.

ÁLLATORVOSI ÜGYELET:
Június 23-án és 24-én: Dr. Ónodi Zsolt Kkfháza, Arad u. 6. (Tel.: 20/3-677-242), Dr. Medgyesi József, Kkfháza, Csongrádi út 31/a (Tel. 20/3-165-995). Június 30-én és július 1-én: Dr. Vígh István, Bugac, Rákoczi út 1. (Tel. 30/2-343-128), Dr. Sörös József, Jászszentlászló, Dózsa György u. 38. (Tel.: 70/6-677-188).Július 7-én és 8-án:Dr. Horváth Tibor Kkfháza, Mártírok útja 4. (Tel.: 70/3-381-097), Dr. Ónodi Zsolt Kkfháza, Arad u. 6. (Tel.: 20/3-677-242)

GYEPMESTERI TELEP: (Csólyosi út) Elérhetőség:70/321-05-85, 70/321-05-84