Kiskunfélegyháza Kulturális Kiadvány 2016/1. száma

Programfüzet 2016/1.

Kiskunfélegyházán egész évben gazdag programkínálattal, művészeti és kulturális eseményekkel, hagyományőrző rendezvényekkel találkozhat. A város ingyenes kulturális és információs programfüzetének első száma elérhető többek között a Móra Ferenc Művelődési Központban, a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban, a Kiskun Múzeumban, a Tourinform Irodában, a Városházán és most már az interneten is! A kiadvány második száma május hónapban várható.

Kulturális és információs kiadvány 2016/1. szám letöltése PDF formátumban.

Gyereknapi forgalomkorlátozás

Tájékoztatjuk a Tisztelt kiskunfélegyházi lakosokat, gépjárművezetőket, illetve Kiskunfélegyházán közlekedő gépjárművezetőket, hogy 2016. május 26-án, csütörtökön körülbelül 16 óra és május 30-án hétfőn reggel 6 óra között a Bajcsy-Zsilinszky utca 5-ös főút és a Szalay Gyula utca közti útszakasz teljes egészében lezárásra fog kerülni.

Kérjük a gépjármű vezetőket, hogy a fenti forgalom-korlátozásokat szíveskedjenek figyelembe venni és annak megfelelően közlekedni, illetve megválasztani az útvonalukat.

Szíves megértésüket és türelmüket előre is köszönjük!

Platánfák növényvédelmi permetezése

Értesítjük a Tisztelt lakosságot, hogy a platánfák növényvédelmi permetezésének tervezett időpontja 2016. május 18. (pótnapok: 2016. május 19; 2016. május 20.) az időjárás és a rajzás miatt megváltozik.

A tervezett új időpontok 2016. május 23. (pótnapok 2016. május 24. 2016. május 25)

Alkalmazásra kerülő vadgesztenye permetezőszerek:

Fanyesés a Kossuth Lajos utcán szakaszos forgalomkorlátozással

Tájékoztatjuk a Tisztelt kiskunfélegyházi lakosokat, gépjárművezetőket, illetve Kiskunfélegyházán közlekedő gépjárművezetőket, hogy 2016. május 25-én, szerdától, június 1-jén szerdáig, minden munkanap 8-16 óra között veszélyes fák nyesésének biztosítása érdekében a Kossuth Lajos utca szakaszosan lezárásra fog kerülni.

Kérjük a gépjármű vezetőket, hogy a fenti forgalomkorlátozást szíveskedjenek figyelembe venni és annak megfelelően közlekedni, illetve megválasztani az útvonalukat.

Szíves megértésüket és türelmüket előre is köszönjük!

Pályázati felhívás - Szociális gondozó és ápoló

A Szivárvány Személyes Gondoskodást Nyújtó Intézmény
6100 Kiskunfélegyháza, Nádasdy utca 12. pályázatot hirdet
szociális gondozó és ápoló
munkakör betöltésére

A kinevezés határozatlan idejű közalkalmazotti jogviszony, teljes munkaidőben, 4 hónap próbaidővel létesítendő.

Pályázati feltétel:

 • 8 általános, 1/2000. (I.7) SZCSM rendelet 3. számú melléklet 8.2 pontja szerinti végzettség
 • Büntetlen előélet, magyar állampolgárság

A pályázat elbírálásánál előnyt jelent:

 • emelt szintű szakképesítés

A munkakörbe tartozó lényeges feladatok:
Az intézmény bentlakásos telephelyein ellátottak állapotához igazodó gondozás, a fizikai és fiziológiai szükséglet-kielégítés segítése, a környezet tisztán tartása, az ellátott érzelmi támogatása.

Pályázati felhívás - Szociális és mentálhigiénés munkatárs

A Szivárvány Személyes Gondoskodást Nyújtó Intézmény
6100 Kiskunfélegyháza, Nádasdy utca 12. pályázatot hirdet
1 fő szociális és mentálhigiénés munkatárs
munkakör betöltésére

A kinevezés határozatlan idejű közalkalmazotti jogviszony teljes munkaidőben 4 hónap próbaidővel létesítendő.

A munkakörbe tartozó lényeges feladatok: Az idősek bentlakást nyújtó intézményében folyó mentálhigiénés feladatok ellátása.

Bérezés: a közalkalmazottak jogállásáról szóló 1992. évi XXXIII. törvény alapján.

Pályázati feltétel:     

 • Középiskola / gimnázium. 1/2000. (I.7.) SzCsM rendelet 3. számú melléklet 8.2. pontja szerinti végzettség
 • szociális területen szerzett tapasztalat – legalább 1-3 év szakmai tapasztalat
 • Alap szintű Microsoft Office (irodai alkalmazások)
 • Büntetlen előélet, magyar állampolgárság

Elvárt kompetenciák:

 • jó szintű önálló munkavégzés
 • jó kommunikációs és kapcsolatteremtő képesség
 • tolerancia

A pályázat elbírálásánál előnyt jelent:

 • főiskolai végzettség

Városalapítók Heti forgalomkorlátozások 2016. május 20-22.

Tájékoztatjuk a Tisztelt kiskunfélegyházi lakosokat, gépjárművezetőket, illetve Kiskunfélegyházán közlekedő gépjárművezetőket, hogy 2016. május 20-án, péntek körülbelül 21 óra és, 21-én szombat 24 óra között a Kossuth Lajos utca, az 5-ös főúttól, Wesselényi utcáig, valamint a Zrínyi utca a Kossuth Lajos utcától, a Korrekt-Ker Kft-ig, továbbá a Korona utca teljes szakasza, a Kazinczy utca a Korona utcáig, és a Deák Ferenc utca elején található parkolók, és a DM előtti parkolók, lezárásra fognak kerülni.

Tájékoztatás lakossági adatgyűjtésről - Felnőttek Képesség- és Kompetenciamérése

Tájékoztatjuk a lakosságot, hogy a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) Kiskunfélegyháza településen önkéntes adatszolgáltatáson alapuló lakossági adatfelvételt hajt végre 2016 május-július hónapokban. A felvétel megnevezése: az OECD Felnőttek Képesség- és Kompetenciamérése (PIAAC) próbafelvétele. A kutatás a 16 és 65 év közötti felnőtt lakosság munkavégzés és hétköznapi tevékenységek során használt készségeit és kompetenciáit, valamint ezek oktatásban és foglalkoztatásban való hasznosulását egyaránt vizsgálja.

Oldalak

Feliratkozás Kiskunfélegyháza Város RSS csatornájára