Házasságkötés

A bejelentkezést leghamarabb a házasságkötésre tervezett időpont előtt fél évvel lehet megtenni, de legkésőbb 1 hónappal előtte. A házasságkötés személyes jog, ezért a házasságkötési szándékot személyesen kell bejelenteni. A bejelentkezéshez a házasulandók együttes megjelenése szükséges, illetve a következő iratok: mindkettőjük személyazonosító igazolványa*, születési anyakönyvi kivonatuk (ha Kiskunfélegyházán születtek, akkor nem szükséges), ha hajadon és nőtlen családi állapotúak, erről nem kell igazolás. Ha bármelyikük özvegy, vagy elvált, akkor szükséges az elhunyt házastárs halotti anyakönyvi kivonata vagy a jogerős bontóítélet. Ha valamelyik házasulandó nem érti a magyar nyelvet és nem magyar állampolgár, akkor tolmácsról a házasságkötési eljárásban nekik kell gondoskodniuk (a tolmács nem kell legyen szaktolmács, csak beszélje az adott nyelvet).

Az anyakönyvvezető a házassági eljárás során az alábbiakat vizsgálja:

-          személyazonosságot,

-          állampolgárságot,

-          jogképességet, cselekvőképességet,

-          a családjogi törvényben meghatározott rokonságot,

-          a házasulók családi állapotát.

A házasságkötési szándék bejelentését jegyzőkönyvbe kell foglalni, ez a jegyzőkönyv lesz később a házassági anyakönyvi bejegyzés alapirata. A jegyzőkönyv a kiállítástól számított 6 hónapig érvényes. Azok a házasulók, akik esetlegesen 6 hónapnál hamarabb szeretnének időpontot foglalni, hogy szervezni tudják az esküvőt, azoknak időpontot adunk, de ez csak egy időpontfoglalás, ez nem egyenértékű a hivatalos bejelentkezéssel. Aki következő évben szeretne házasságot kötni, de már előző évben szeretne időpontot foglalni, az időpontfoglalását október hónaptól teheti meg a Hivatalban személyesen.

A jegyzőkönyv felvételétől számított 30 napos várakozási időt ír elő a családjogi törvény. A 31. nap és a 6 hónap közötti időszakban kell bejelentkezni. A várakozási idő alól a jegyző felmentést adhat, de csak nagyon indokolt esetben. A felmentési kérelem indoklásához igazolást kell benyújtani. A felmentési kérelem illetékmentes.

Kérelem nyomtatvány letölthető itt.


Gyakran előfordul, hogy magyar állampolgár külföldi állampolgárral szeretne házasságot kötni, erről szóló tájékoztatást oldalunkról elérheti, de minden esetben feltétlenül keresse az anyakönyvvezetőt, aki a körülmények felmérése után személyre szólóan ad tájékoztatást.

Tájékoztató külföldi állampolgár Magyarországon történő házasságkötéséről.

Hol lehet a tanúsítványt kikérnie a külföldi állampolgárnak?


Az a magyar állampolgár, aki külföldön kíván házasságot kötni, és az adott állam anyakönyvvezetője tanúsítvány bemutatását kéri a házasulandótól, keresse meg a lakóhelye szerint illetékes anyakönyvvezetőt, aki tájékoztatni fogja a tanúsítvány kiállításának feltételeiről.

Tájékoztató magyar állampolgár külföldön történő házasságkötéséhez szükséges tanúsítvány kiállításáról.


A házasságkötési szándék bejelentésekor benyújtott bármilyen külföldi okiratot hitelesen le kell fordíttatni magyarra. Csupán a következő fordítóiroda fordításait fogadjuk el: Országos Fordító és Fordításhitelesítő Iroda (közismert nevén: OFFI)

OFFI Ügyfélszolgálati Irodák Magyarországon


Alkalmazott jogszabály:

Az illetékekről szóló 1990. évi XCIII. törvény 29. § (1) bek.

Az anyakönyvekről, a házasságkötési eljárásról és a névviselésről szóló 1982. évi 17. törvényerejű rendelet 15. - 26. §

Az ügyintézés helye: Kiskunfélegyháza, Kossuth u. 1. I. em. 54. szoba (tel: 76/562-051)

Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.

Ügyintéző: Gyenes Krisztina anyakönyvvezető, Csányiné Mészáros Ágnes anyakönyvvezető

Ügyintézési határidők: a házassági szándékot a házasságkötés tervezett időpontja előtt leghamarabb fél évvel lehet bejelenteni, és legkésőbb a házasságkötés tervezett időpontja előtt 30 nappal. A házassági szándék bejelentéséről jegyzőkönyvet veszünk fel azonnal ügyfélfogadási időben. Az anyakönyvvezető a házasságot annak létrejöttekor anyakönyvezi.

Illetékek és díjak: az eljárás illeték- és díjmentes.

Elektronikus ügyintézés és kapcsolattartás: nincs lehetőség

Ügyfélfogadási idő

__________________________________

*személyazonosító igazolvány bemutatása esetén szükséges a LIG is, illetve SZIG helyett elfogadható az érvényes útlevél is.

 

Polgármesteri köszöntő

orszaggyulesi valasztas 2014

helyi onkormanyzati valasztas 2014

eb-nyilvantartas

arop-1.A.5-2013-2013-0013

 

kerdoiv

banner mfg

Szennyvízcsatornázás

csatorna

A polgármesteri hivatal elérhetősége

Cím: 6100 Kiskunfélegyháza, Kossuth u. 1.
Tel.: (76) 562-000, (76) 461-255
Fax: (76) 562-001, (76) 462-252
Email: polgarmester@kiskunfelegyhaza.hu

 

Hangmenü

felegyhaziprogram

Orvosi Ügyelet, Háziorvosok

    Háziorvosok | Orvosi ügyelet Január

orvosi_ugyelet

haziorvos

 

  

 

 

FELNŐTT ÜGYELET:
OMSZ 76/403-104, Városi Kórház 76/801-663, 76/463-222 Kiskunfélegyháza, Fadrusz J. u. 4. földszint.


GYERMEKORVOSI ÜGYELET:
OMSZ 76/403-104, Városi Kórház 76/463-222 Kiskunfélegyháza, Fadrusz J. u. 4. Hétközben: 18.00 órától reggel 7 óráig. Fizetett Ünnepnapokon folyamatos az ügyelet.


GYÓGYSZERTÁRI ÜGYELET:
Június 18-tól június 24-ig Móra Patika, Kkháza, Móra Ferenc tér 2. Tel.: 76/ 461-721. Június 25-től július 1-ig: Kórházi Patika, Kkfháza, Fadrusz J. u. 4 Tel.: 76/560-158. Július 2-től július 8-ig Pingvin Patika Kkfháza, Klapka u. 2. Tel.: 76- 560-081. Július 9-től július 15-ig Szenna patika, Kkfháza, Zrínyi Miklós utca 3. Tel.:76 466-398.


ÁLLATORVOSI ÜGYELET:
Június 23-án és 24-én: Dr. Ónodi Zsolt Kkfháza, Arad u. 6. (Tel.: 20/3-677-242), Dr. Medgyesi József, Kkfháza, Csongrádi út 31/a (Tel. 20/3-165-995). Június 30-én és július 1-én: Dr. Vígh István, Bugac, Rákoczi út 1. (Tel. 30/2-343-128), Dr. Sörös József, Jászszentlászló, Dózsa György u. 38. (Tel.: 70/6-677-188).Július 7-én és 8-án:Dr. Horváth Tibor Kkfháza, Mártírok útja 4. (Tel.: 70/3-381-097), Dr. Ónodi Zsolt Kkfháza, Arad u. 6. (Tel.: 20/3-677-242)


GYEPMESTERI TELEP: (Csólyosi út) Elérhetőség:70/321-05-85, 70/321-05-84

 

 

 

Facebook