Kiskunfélegyháza Kulturális Kiadvány 2016/3. száma

Programfüzet 2016/3.

Kiskunfélegyháza ingyenes kulturális és információs programfüzetének 2016. év utolsó száma művészeti és kulturális eseményekkel, hagyományőrző rendezvényekkel elérhető többek között a Móra Ferenc Művelődési Központban, a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban, a Kiskun Múzeumban, a Tourinform Irodában, a Városházán és az interneten is!

Kulturális és információs kiadvány 2016/3. szám letöltése PDF formátumban.

A kiadvány nem tartalmazza teljes körűen a városban megrendezésre kerülő programokat.

Pályázati felhívás - Szociális gondozó és ápoló

A Szivárvány Személyes Gondoskodást Nyújtó Intézmény
6100 Kiskunfélegyháza, Nádasdy utca 12. pályázatot hirdet
szociális gondozó és ápoló
munkakör betöltésére

A kinevezés határozatlan idejű közalkalmazotti jogviszony, teljes munkaidőben, 4 hónap próbaidővel létesítendő.

Pályázati feltétel:

  • 8 általános, 1/2000. (I.7) SZCSM rendelet 3. számú melléklet 8.2 pontja szerinti végzettség
  • Büntetlen előélet, magyar állampolgárság

A pályázat elbírálásánál előnyt jelent:

  • emelt szintű szakképesítés

A munkakörbe tartozó lényeges feladatok:
Az intézmény bentlakásos telephelyein ellátottak állapotához igazodó gondozás, a fizikai és fiziológiai szükséglet-kielégítés segítése, a környezet tisztán tartása, az ellátott érzelmi támogatása.

Katasztrófavédelem ellátási körébe tartozó terület bővülése november 1-jétől

BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság Gazdasági Ellátó Központ tájékoztatója a 2016. november 1-jétől életbe lépő kéményseprő-ipari feladatok ellátásáról

Bács-Kiskun megye 96 településén 2016. november 1-jétől a katasztrófavédelem végzi a kéményseprőipari közfeladatot a lakosság körében. Részükre az ellátás, a sormunka ütemezett első két időpontjában ingyenes. Ügyfeleink a kémény-ellenőrzés és tisztítás tervezett idejéről két héttel annak elvégzése előtt írásbeli értesítést kapnak. A biztonság közös érdekünk! Fogadják bizalommal kéményseprőinket!

Tájékoztató katasztrófavédelmi gyakorlatról

Tisztelettel tájékoztatjuk Kiskunfélegyháza lakosságát, hogy Kiskunfélegyháza Város Polgármesteri Hivatala és a Kecskeméti Katasztrófavédelmi Kirendeltség 2016. október 26-án 09:00 és 12:00 között tartja meg a veszélyes anyagokkal kapcsolatos súlyos balesetek elleni védekezésről szóló 219/2011. (X.20.) Korm. rendelet 24. § (1) bekezdésében meghatározott komplex Külső Védelmi Terv gyakorlatát.

A gyakorlat során a lakosságot és a közlekedést érintő feladat is végrehajtásra kerül.

Pályázati felhívás - Városi Strand és Uszoda felújított épületrészében kialakítandó üzlethelyiségek bérlete

Pályázati felhívás a Kiskunfélegyháza, Fadrusz János utca 2/A szám alatti (Városi Strand és Uszoda):

  1. sorszámú: 26,5 m2 alapterületű
  2. sorszámú: 36,25 m2 alapterületű
  3. sorszámú: 18,23 m2 alapterületű
  4. sorszámú: 20,85 m2 alapterületű

üzlethelyiség bérbevételére.

Pályázat meghirdetésének időpontja: 2016. október 14.

Tájékoztatás a Kiskunfélegyházi Járási Hivatal ügyfélfogadásának változásáról

A 2016. november 1-jei munkaszüneti nap kapcsán (október 14-15-én) az alábbiak szerint változik a Kiskunfélegyházi Járási Hivatal valamennyi szervezeti egységének (Földhivatali Osztály, Foglalkoztatási Osztály, Hatósági és Gyámügyi Osztály, Kormányablak Osztály, Élelmiszerlánc-Biztonsági és Állategészségügyi Osztály) nyitva tartása és ügyfélfogadási rendje:

Könyv(fu)tár – a városi könyvtár új szolgáltatása

Könyv(fu)tár

Nehezen mozog? Betegsége otthonába kényszeríti? Ám egyik kedvenc időtöltése az olvasás? Esetleg környezetében, szomszédságában, rokonságában ismer olyan személyeket, akik hasonló helyzetben élnek?

Válassza Könyv(fu)tár szolgáltatásunkat, amelynek lényege, hogy a beteg, idős, mozgásukban korlátozott, vagy valamilyen oknál fogva lakáshoz kötött személyek részére egy könyvtáros havi rendszerességgel előre egyeztetett időpontban könyvtári könyveket, folyóiratokat, hangoskönyveket szállít ki.

Oldalak

Feliratkozás Kiskunfélegyháza Város RSS csatornájára