A forradalom és szabadságharc 169. évfordulója

Március 15

Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata tisztelettel meghívja Önt és kedves családját az 1848/49-es forradalom és szabadságharc 169. évfordulója tiszteletére rendezett városi ünnepségre 2017. március 15-én

Programok:

915 Bem József mellszobor (Kossuth Lajos utca 12.)

• Koszorúzás

945 Petőfi szobor (Petőfi tér)

Pályázati felhívás - sportegyesületek, sportszervezetek pénzügyi támogatására

Kiskunfélegyháza Város Képviselő-testületének Művelődési és Szociális Bizottsága pályázatot hirdet a városban működő sportegyesületek, sportszervezetek pénzügyi támogatására.

A pályázat célja: Kiskunfélegyháza területén működő sportegyesületek, sportszervezetek működésének támogatása.

A pályázat benyújtásához az összes költség legalább 10%-ának megfelelő önerő szükséges.

Támogatottak köre: Kiskunfélegyháza város területén működő és bejegyzett mindazon sportszervezetek, amelyeket a Bíróság 2017. január 1. előtt nyilvántartásba vett.

Pályázati felhívás - civilszervezetek pénzügyi támogatására

Kiskunfélegyháza Város Képviselő-testületének Művelődési és Szociális Bizottsága pályázatot hirdet a városban működő civil szervezetek pénzügyi támogatására.

A pályázat célja: A Magyarországon bírósági nyilvántartásba vett kiskunfélegyházi székhelyű, illetve országos, regionális, megyei szervezet kiskunfélegyházi szervezettel is rendelkező civil szervezetei számára, azok helyi működéséhez és tevékenységéhez önkormányzati költségvetési támogatás biztosítása.

Pályázati felhívás - Karbantartó – gépkocsivezető

karbantartó – gépkocsivezető munkakör betöltésére

A kinevezés határozatlan idejű közalkalmazotti jogviszony, teljes munkaidőben, 4 hónap próbaidővel létesítendő.

• lakatos, asztalos vagy vízvezeték szerelő végzettség
  • B kategóriás jogosítvány

Pályázati felhívás - Gépkocsivezető

gépkocsivezető munkakör betöltésére

• középfokú képesítés
  • B kategóriás jogosítvány

A munkakörbe tartozó lényeges feladatok:

Gallyazás az elektromos vezetékek környezetében

Tájékoztatjuk a tisztelt lakosságot, hogy 2017. február 15-én a Kiskunfélegyházi elektromos vezetékek környezetében a Démász Hálózati Elosztó Kft megbízásából a Zöldterület Kezelő Kertészeti Kft. munkatársai levágják azokat a faágakat, gallyakat, amelyek az ingatlanok előtt a vezetékek biztonsági távolságán belül helyezkednek el.

A szakemberek csak azt a téglalap alakú távolságot metszik ki a fákból, ami számukra védőtávolságként a vezetékeknél szükséges. Az általuk levágott ágak elszállításáról is gondoskodnak, ez általában a metszéstől számított 5 nappal később történik meg.

Kommunizmus Áldozatainak Emléknapja

Gulag

A Kommunizmus Áldozatainak Emléknapja alkalmából tart megemlékezést Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata 2017. február 24-én, pénteken 11 órától a Návay Lajos emlékműnél – a vasút állomás előtti téren, melyre tisztelettel várunk minden megemlékezni vágyót.

Programok:

Csányi József polgármester úr köszöntője

Varga Zoltán volt országgyűlési képviselő, a Magyar Rádió szegedi stúdiója volt vezetőjének ünnepi beszéde

Koszorúzás

Télűző farsangi mulatság

Farsang 2017

Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata és a Móra Ferenc Művelődési Központ szeretettel várja a város apraja-nagyját hagyományőrző télűző farsangi mulatságára 2017. február 25-én, szombaton 16 órától.

1600Jelmezes felvonulás a Kossuth Lajos utcán, Kossuth ABC-től a Művelődési Központig a Szélkakas Társulattal (gyülekező a Kossuth ABC-nél 1545-től)

1630 Télboszorka készítés, kézműves foglalkozások

1700 Farsangi népi játékok, Aprók Tánca, farsangi fánk kóstolás

Pályázati felhívás - Szociális gondozó és ápoló

szociális gondozó és ápoló
munkakör betöltésére

• 8 általános, 1/2000. (I.7) SZCSM rendelet 3. számú melléklet 8.2 pontja szerinti végzettség
  • Büntetlen előélet, magyar állampolgárság

A pályázat elbírálásánál előnyt jelent:

• emelt szintű szakképesítés

A munkakörbe tartozó lényeges feladatok:
Az intézmény bentlakásos telephelyein ellátottak állapotához igazodó gondozás, a fizikai és fiziológiai szükséglet-kielégítés segítése, a környezet tisztán tartása, az ellátott érzelmi támogatása.

Móra Ferenc Emléknapok

Móra Ferenc-szobor

Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata, a Móra Ferenc Társaság, a Móra Ferenc Művelődési Központ, a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület és a Kiskun Múzeum tisztelettel meghívja Önt 2017. február 3-8-ig tartandó Móra Ferenc Emléknapok programjaira.

Február 3. (péntek)
10-16 óráig
Móra Ferenc Műveiből olvasnak fel az általános iskolások a Hattyúházban. Vendégek: Jenesné Móra Zsuzsa, Móra István dédunokája, Vészits Andrea, Móra Ferenc dédunokája
16 óra: A Móra téri Móra-szobornál koszorúz a Móra Ferenc Társaság