Kiskunfélegyháza Kulturális Kiadvány 2016/3. száma

Programfüzet 2016/3.

Kiskunfélegyháza ingyenes kulturális és információs programfüzetének 2016. év utolsó száma művészeti és kulturális eseményekkel, hagyományőrző rendezvényekkel elérhető többek között a Móra Ferenc Művelődési Központban, a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban, a Kiskun Múzeumban, a Tourinform Irodában, a Városházán és az interneten is!

Kulturális és információs kiadvány 2016/3. szám letöltése PDF formátumban.

A kiadvány nem tartalmazza teljes körűen a városban megrendezésre kerülő programokat.

Forgalomkorlátozás – filmforgatás

Tájékoztatjuk a Tisztelt kiskunfélegyházi lakosokat, gépjárművezetőket, illetve Kiskunfélegyházán közlekedő gépjárművezetőket, hogy 2016. október 3-án, hétfőn délelőtt 11:00 és délután 17:00 között filmforgatás biztosítása érdekében a Kossuth Lajos utca, a Lónyai utcától, a Wesselényi utcáig lezárásra fog kerülni.

Kérjük a gépjármű vezetőket, hogy a fenti forgalom-korlátozást szíveskedjenek figyelembe venni és annak megfelelően közlekedni, illetve megválasztani az útvonalukat.

Szíves megértésüket és türelmüket előre is köszönjük!

Kiskunfélegyházi Polgármesteri Hivatal
Városüzemeltetési Osztály
Közterület-felügyelet

Petőfi Sándor Városi Könyvtár 2016 októberi programjai

Október 4., kedd 9:30
Kibővített Betűbölcsi az Anyatejes világnap alkalmából.

Október 4., kedd 17:00
A költészet ereje – Lu Hszün és Petőfi irodalmi találkozása
című kiállítás megnyitója.
A vendégeket köszönti: Csányi József polgármester. A kiállítást megnyitja Gulyás Gabriella, a Petőfi Irodalmi Múzeum operatív igazgatója és Guo Xiaoguang, kulturális attasé, a Kínai Népköztársaság Nagykövetsége. Zárszó: dr. Tarjányi József, a helyi Petőfi Emlékbizottság elnöke. A tárlat a pekingi Lu Hszün Múzeum kiállítása, anyaga bepillantást enged Lu Hszün irodalmi munkásságába és Petőfi kínai recepciótörténetébe.

Október 5., szerda 17:00
Móra László
válogatott írások című kötetét bemutatja Kapus Béláné, a könyv szerkesztője.

Tájékoztató a NEK kártyáról

Tisztelt Ügyfeleink!

Tisztelettel tájékoztatjuk Önöket, hogy az egyes közösségi közlekedési szolgáltatók (pl. BKK, MÁV, Volán) által 2017. év során lépcsőzetesen kerül bevezetésre az elektronikus jegyrendszer igénybevételéhez szükséges közlekedési kártya, amely NEK rendszerben kiállított kártya lesz.

Jelenleg a NEK rendszerben diákigazolványok kerülnek kiadásra.

Pályázati felhívás - KVI temetkezési szolgáltatás

A Kiskunfélegyházi Városgazdálkodási Intézmény (KVI)

1. „Temetkezési szolgáltatásához kapcsolódóan virágkötészeti termékek (temetési koszorúk, sírcsokrok, virágok, stb.) megrendelése”, valamint
  2. „A kiskunfélegyházi alsó- és felső temetőben Halottak napi idényjellegű árusítás” tárgyában

pályázatot ír ki.

A részletes pályázati dokumentáció átvehető a Kiskunfélegyházi Városgazdálkodási Intézmény titkárságán (Kiskunfélegyháza, Petőfi tér 8.) 2016. szeptember 19. és október 3. között.

Forgalomkorlátozás a Kossuth Lajos utcán - Szüreti Felvonulás

Tájékoztatjuk a Tisztelt kiskunfélegyházi lakosokat, gépjárművezetőket, illetve Kiskunfélegyházán közlekedő gépjárművezetőket, hogy 2016. szeptember 17-én, szombaton délelőtt 10:00 és délután 13:00 között a Szüreti felvonulás biztosítása érdekében a Kossuth Lajos utca, az Izsáki úttól, az 5-ös főútig, lezárásra fog kerülni.

A felvonuláson résztvevő fogatok, elvonulása az 5-ös főúton, és a Bercsényi utcán keresztül történik, ezért a kora délutáni időszakban kérjük az arra közlekedők nagyobb figyelmemmel vezessenek.

Forgalomkorlátozás – Libafesztivál

Tájékoztatjuk a Tisztelt kiskunfélegyházi lakosokat, gépjárművezetőket, illetve Kiskunfélegyházán közlekedő gépjárművezetőket, hogy 2016. szeptember 7-én, szerdán körülbelül 21 órától, lezárásra kerülnek a parkolók. A Zrínyi utca elején, a Mártírok útja elején, valamint a Kazinczy utca elején a megállás megtiltásra kerül. Továbbá szerdán este lezárásra kerül a Korona utca teljes szakasza gépi-takarítás miatt.

Pályázati felhívás - ápoló, intézményvezető ápoló

A Szivárvány Személyes Gondoskodást Nyújtó Intézmény
6100 Kiskunfélegyháza, Nádasdy utca 12. pályázatot hirdet
1 fő ápoló, intézményvezető ápolói megbízással
beosztás
betöltésére

A kinevezés határozatlan idejű közalkalmazotti jogviszony, teljes munkaidőben, 4 hónap próbaidővel létesítendő.

A vezetői megbízás időtartama: határozott idő – 5 év

Ajánlattételi felhívás személyszállítási szolgáltatásra

Tisztelt ajánlattevő!

A Szivárvány Személyes Gondoskodást Nyújtó Intézmény (6100 Kiskunfélegyháza, Nádasdy utca 12. adószám: 15340931-2-03) árajánlatot kér Öntől az intézmény keretein belül működő jelzőrendszeres házi segítségnyújtáshoz személyszállítási szolgáltatásra 2016. augusztus 25-től a mellékelt Szolgáltatási Szerződés tervezetben foglalt feltételek szerint.

Az ajánlatok értékelési szempontja: a legalacsonyabb összegű ellenszolgáltatás.

Az ajánlatnak tartalmaznia kell: