Projektazonosító: TOP _Plusz-2.1.1-21-BK1-2022-00042

Támogatás mértéke: 100% vissza nem térítendő támogatás

Megvalósítás vége: 2025. 06.30.

A projekt célja:
Önkormányzati épületek energetikai korszerűsítése megújuló energia hasznosításával.

A projekt tartalma:
Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata 120 millió forint összegű vissza nem térítendő európai uniós támogatást nyert a Széchenyi Terv Plusz program keretében kiírt TOP Plusz 2.1.1-21 pályázati felhívásra benyújtott „Önkormányzati épületek energetikai korszerűsítése megújuló energia hasznosításával” című és TOP _Plusz-2.1.1-21-BK1-2022-00042 azonosító számú projekt keretében. A projekt Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata és a Bács-Kiskun Megyei Fejlesztési Ügynökség Nonprofit Kft. között létrejött konzorciumi együttműködésben valósul meg.

A beruházás keretében az alábbi öt önkormányzati tulajdonú épületen összesen 200kW teljesítményű napelemes rendszer telepítése valósul meg.

Petőfi Sándor Városi Könyvtár
Kiskunfélegyháza Szent János tér 9. (hrsz.: 3164)
Telepíteni tervezett napelemes rendszer teljesítménye: 30kW

Központi Konyha
Kiskunfélegyháza Dr. Holló Lajos utca 16. (hrsz.: 5406)

Egészségközpont
Kiskunfélegyháza Korond utca 5. (hrsz.: 331/4)

Fűtőmű
Kiskunfélegyháza Darvas tér 1/a. (hrsz.: 2907/18)

Alsótemető – ravatalozó épülete
Kiskunfélegyháza Irányi u. 11. (hrsz.: 1030/4)
Telepíteni tervezett napelemes rendszer teljesítménye: 20kW

A projekt várható eredménye:
A beruházásnak köszönhetően a fejlesztéssel érintett öt helyszínen Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata jelentős mértékű megtakarítást érhet el a villamosenergia fogyasztás tekintetében. A vásárolt villamosenergia fogyasztás nagy része kiváltásra kerül, a legtöbb épület esetén legalább a felére csökkenthető, ezáltal a projekt jelentős mértékben hozzájárul a széndioxid kibocsátás csökkentéséhez is.

A projekt a Széchenyi Terv Plusz keretében európai uniós támogatással valósul meg.