Kulturális

Petőfi Sándor Városi Könyvtár

6100 Kiskunfélegyháza, Szent János tér 9.
telefon: (+36 76) 461-429, (+36 76) 560-770
mobil: (+36 70) 338-7317
fax: (+36 76) 461-429
e-mail: psvk [at] psvk.hu
honlap: www.psvk.hu
Facebook: www.fb.com/petofisandorvarosikonyvtar
igazgató: Kállainé Vereb Mária

könyvtár

hétfő: zárva
kedd, péntek: 800-1800
szerda-csütörtök: 1200-1800
szombat: 800-1200

akadálymentesített: igen
bababarát terület
„madárbarát könyvtár”

Kiskunfélegyháza város központjában egy jellegzetesen szép klasszicista stílusú épület vonja magára az idelátogató és itt élő ember figyelmét. Ez az építészetileg és irodalomtörténetileg értékes műemlék a Hattyúház. Irodalomtörténetileg jelentős, mert Petőfi családjához kapcsolódik. Petőfi apja 1822-től mint bérlőtárs, 1824-30 között egyedül bérelte az épületben elhelyezett mészárszéket. Az épületet 1950-ben nyilvánították műemlékké. Az 1952-es év végén került az épület egy részébe a mai könyvtár elődje a népkönyvtár. 1957-ben a könyvtár felvette Petőfi Sándor nevét. A Hattyúházban ma is látható Petőfi félegyházi kapcsolatait bemutató dokumentumok méltó kiegészítője Kovács Ferenc Munkácsy-díjas szobrászművész vörösmárványból készült Petőfi-mellszobra és Holló László Kossuth-díjas festőművész Petőfi-portréja. A 21. század közművelődési igényei és szükségletei kielégítésére új épület megépítése vált nélkülözhetetlenné. A 2007-ben megépült új könyvtárépület a közel 200 éves megújult Hattyúházzal Kiskunfélegyháza város művelődési és kulturális központja lett, a város főterének, a Petőfi térnek építészeti büszkesége.

Móra Ferenc Művelődési Központ

6100 Kiskunfélegyháza, Petőfi tér 1.
telefon: (+36 76) 466-843
fax: (+36 76) 466-199
e-mail: moramuvhaz [at] moramuvhaz.hu
honlap: www.moramuvhaz.hu
Facebook: www.facebook.com/moramuvhaz
igazgató: Kovács-Csonka Szilvia

művház

hétfő: 800-1800
kedd-szombat: 800-2030
vasárnap: zárva

akadálymentesített: igen
bababarát terület

1996. március 6-án Göncz Árpád, volt köztársasági elnök nyitotta meg ünnepélyes keretek között Kiskunfélegyháza gyönyörűen felújított művelődési központját. Az épület aulája kiállítások megrendezésére ad lehetőséget, míg az emeleten 260 fő nézőközönséget befogadó színházterem található. Alkalmanként  a régi hagyományokhoz híven bálok, táncos estek színhelye a helyiség. Kamaraterem, öltözők szolgálják a vendégek, előadók igényeit. Az emeleten kaptak helyet az irodák is. 2010-ben egy nyertes pályázat által felújították a szárnyat. A megvalósítást követően 450 m2-rel nőtt meg a művelődési központ területe, így még több csoportot, szakkört, rendezvényt tud befogadni. A felújítás egyben akadálymentesítést is jelentett, illetve a fogyatékkal élők támogatását, ami nagy hiányossága volt korábban a háznak. Lehetőség van termek, rendezvényekhez eszközök, sátrak bérlésére.

Kiskunfélegyháza Város Önkormányzatának Kiskun Múzeuma

6100 Kiskunfélegyháza, Dr. Holló Lajos utca 9.
telefon: (+36 76) 461-468
e-mail: kiskunmuzeum [at] gmail.com
honlap: www.kiskunmuzeum.hu
igazgató: Mészáros Márta

múzeum

március 1 - november 30:
hétfő: 800-1600 kiállítások zárva, hivatali idő
kedd-péntek: 900-1600
szombat: 900-1700
vasárnap: zárva*

december 1 - február 28:
hétfő: kiállítások zárva, bejelentkezés nyitvatartási időben
kedd-csütörtök: 800-1600
péntek: 800-1300
szombat-vasárnap: zárva*

*igény szerint bejelentkezéssel látogatható

akadálymentesített: részben

A Kiskun Múzeumot Kiskunfélegyháza városa alapította 1902-ben. Az egyre gyarapodó gyűjtemények 1941-ben kerültek az egykori Kiskun Kapitányság székházába. A hatalmas barokk épületegyüttes méltó őrzője és bemutatóhelye a város és a Kiskunság múltjának. A főépület és a tömlöc, amely egykor helyet adott a Kiskunság közigazgatási ügyintézésének és ahol a kerület rabjait tartották fogva, 1794-ben nyerte el mai formáját. A főépületben Holló László tárlata látható, valamint az emeleti kiállítótér mutatja be Kiskunfélegyháza régészeti, történeti, néprajzi, irodalmi emlékeit. A Kiskun Kapitányság hajdani egyemeletes tömlöce ma börtönmúzeum, az egykori börtönudvaron áll a Pajkos- Szabó féle műemlék szélmalom, valamint egy Árpád-kori veremház rekonstrukció. Aki a múzeum tekintélyes zöld kapuján belép és maga mögött hagyja a város zaját, egy más világba érkezik és elmerülhet a múlt felfedezésében.

TEMI Szakmaközi Művelődési Ház

Közhasznú Egyesület
6100 Kiskunfélegyháza, Szent János tér 3.
telefon: (+36 76) 462-364
e-mail: szakmakozi [at] anet.hu
e-mail: szakmakozimuvelodesihaz [at] gmail.com
honlap: www.temie.hu
Facebook: www.facebook.com/szakmakozi

szakmaközi

A Szakmaközi Művelődési Ház célja a település történelmi és kulturális hagyományainak ápolása, hagyományok teremtése, az egy életen át tartó tanulás szolgálata, a közösségi kultúra megteremtése, a nemzeti és egyetemes kultúra értékeinek megőrzése. Az intézmény működésével hozzájárul és segítséget nyújt a polgári önszerveződési folyamatok fejlődéséhez, a művészeti alkotó közösségek támogatásához, a közösségi élet és a közéleti aktivitás színtereinek biztosításához. A Szakmaközi Művelődési Házban jelenleg is számos nyugdíjas klub, civil szervezet, klub működik, az intézmény adottságai teret biztosítanak e közösségek összejöveteleihez. Az intézményben megrendezésre kerülő képzőművészeti tárlatok, ismeretterjesztő kiállítások sokoldalúan szolgálják a városi lakosság igényeit.