Oktatás

Több általános iskola, középiskola és gimnázium is található a városban. Kiskunfélegyháza város híres a nagyon erős középfokú oktatási intézményeiről, amelyek vonzáskörzete Bács-Kiskun megye határain is túl terjed és rengeteg diáknak kínálnak tanulási lehetőséget. A legrégebbi és leghíresebb iskolák a Szent Benedek Gimnázium (egykoron Állami Tanítóképző) és a Móra Ferenc Gimnázium, amelyek most is a régió elismertebb gimnáziumai. A térségben működő vállalkozások szakembereinek folyamatos utánpótlását, három szakképző intézmény és szakgimnázium is biztosítja. A városban nincsen felsőoktatási intézmény.

Kiskunfélegyháza Város Önkormányzatának fenntartásában működő 5 intézmény – a Kiskunfélegyházi Napköziotthonos Óvoda Dózsa György Utcai Székhelyintézménye, a Kiskunfélegyházi Összevont Általános Iskola József Attila Általános Iskolai Tagintézménye, a Többcélú Közös Igazgatású Közoktatási Intézmény Batthyány Lajos Általános Iskola intézményegysége, a Kiskunfélegyházi Középiskola, Szakiskola, Speciális Szakiskola és Kollégium Kossuth Lajos Szakközépiskolai Tagintézménye és a Közgazdasági Szakközépiskolai Tagintézménye – részese és megvalósítója a TÁMOP 3.1.4. – Kompetencia alapú oktatás, egyenlő hozzáférés innovatív intézményekben című projektnek.